Volt élvonalbeli labdarúgó nyerte az ötödik fordulót

Az egykori Vasas-futballista, Pál Zoltán győzelmével ért véget a Footgolf Országos Bajnokság (FOB) ötödik, OXXO footgolf versenye. A Budapest FootGolf Team játékosa 68 rúgással végzett az élen a Kisorosziban található Magyar Golf Club pályáján.

11739617_10207603760351908_1634589993_n

A FOB-ból innentől kezdve már csak három kör van hátra, jön a sorozat hajrája. Az ötödik forduló okozott némi meglepetést. Azt Pál Zoltánról, a Vasas egykori, kiváló bal lábbal megáldott támadójáról lehetett tudni, egyre komolyabban veszi a footgolfot, a harmadik és a negyedik fordulóban rajthoz is állt, tíz-tíz ponttal gazdagodott. Vasárnap azonban dobbantott, és 68 rúgással nyert, abszolút kategóriában és a felnőtt férfiak között egyaránt Nagy Balázst (Hole Hunters, 70) és Bakó Attilát (FTC Footgolf, 70) megelőzve.

– Tanultam az első két versenyemből, sokkal koncentráltabb voltam. Az elsőtől az utolsó lyukig koncentráltan versenyeztem – mondta a győztes, aki hangsúlyozta, céljai mit sem változtak, szeretne a világ élmezőnyéhez csatlakozni, mindig is maximalista volt magával szemben. – Gyakorlás és koncentráció. Ez a kulcs. A bajnokság eleje nekem tulajdonképpen kimaradt, ezzel a győzelemmel viszont versenyben vagyok, és szeretném kivívni a világbajnoki indulás jogát. Az év vége felé pedig ennek fényében, csatlakozva klubtársaimhoz, megméretném magam a European FootGolf Trophy Touron (EFTT) is.

Összetettben továbbra is Németh Gábor (FTC Footgolf) vezet, a holtversenyben második Bakó Attila és Nagy Balázs előtt. A pontszámítási rendszer érdekessége, hogy a férfiaknál Bakó, Németh, Nagy a sorrend.

A szeniorok versengését Papp Péter (BFGT, 71) nyerte Kiss Rudolf (SZTK Footgolf, 72) és Zsuppán Péter (BFGT, 73) előtt. Győzelmével Papp beérte klubtársát, Balázsi Csabát (BFGT), Zsuppán vezet Kiss Rudolf előtt 34 ponttal.

11759613_10207603759911897_796996250_n

A junioroknál Bacskai Péter (Hole Hunters Junior) 78 lövésénél senki sem produkált kevesebbet, a képzeletbeli dobogóra Kiss Roland (SZTK Footgolf, 82) és Kókai Bence (Rowers SC, 88) fért fel. Az SZTK fiatalja, Kiss Roland három egymást követő siker után most nem nyert, de így is vezet öt kör után Kókai és Rozsáli Artúr (FTC Junior) előtt.

A hölgyeknél Major Ilona (91), Nagy Niki (mindkettő FTC Footgolf, 97), Pusztai Anna (105) volt a végső sorrend vasárnap. Ilona vezeti is a hölgyek versengését Nagy Niki és Petkov Orsolya (BFGT) előtt.