Ismét hazai győzelem a Touron, Tajtyi volt a legjobb magyar

A European Footgolf Tour (EFT) ötödik állomásán a hazai pályán versenyző Alexandre Richer diadalmaskodott Franciaországban. A százhatvan fős mezőnyben Tajtyi Róbert 34. lett.

france

alexandrericher

Alexandre Richer

A világ legrangosabb footgolf sorozata, az EFT aktuális fordulóját a labdarúgó Európa-bajnokság helyszínén, Franciaországban, Párizstól 60 km-re rendezték. Sorozatban ez volt a harmadik állomás, ahol hazai versenyző állhatott a képzeletbeli dobogó legfelső fokára. Norvégiában Espen Enevold, Hollandiában Jim Kuipers nyert, most pedig Alexandre Richernek sikerült mindez. A francia meggyőző fölénnyel nyerte a három, 18 szakaszra játszott hétvégi megmérettetést az amerikaiak előtt (Jordan Godfrey 2., Sharif Khatib 3., Arturo Barragan 4.).

A legjobb magyar Tajtyi Róbert volt, aki 34. helyen fejezte be a French Opent, Papp Péter 51., Podusil György 54. lett. Balázsi Csaba ugyan a csapattal tartott, de sérülése nem engedte pályára lépni.